דאטה אנליסט – Data Analyst

מיהו דאטה אנליסט?

דאטה אנליסט, נקרא גם אנליסט נתונים או מנתח נתונים הוא אדם שמשתמש ביכולותיו המנטליות על מנת לאסוף, לנקות ולפרש מערכי נתונים על מנת לענות על שאלות או לפתור בעיות. ניתוח הנתונים נדרש בתעשיות רבות, לרבות מדע, משפט פלילי, עסקים, פיננסים, רפואה וממשל. הוא יעזור לקבוע איזה סוג לקוחות עסק צריך למקד במסע הפרסום הבא שלו, איזו קבוצת גיל היא הפגיעה ביותר למחלה מסוימת, או אילו דפוסי התנהגות קשורים להונאה פיננסית, ועוד ועוד.ניתוח נתונים הוא תהליך של איסוף תובנות מנתונים כדי לסייע בקבלת החלטות עסקיות טובות יותר.  תהליך ניתוח הנתונים עובר בדרך כלל דרך חמישה שלבים אינטרטיביים: זיהוי הנתונים שרוצים לנתח, איסוף הנתונים, ניקוי הנתונים כהכנה לניתוח, ולבסוף, ניתוח הנתונים על מנת לפרש את תוצאות הניתוח.

מה עושה דאטה אנליסט?

ניתוח נתונים יכול ללבוש צורות שונות, בהתאם לשאלה עליה מנסים לענות. בקצרה, ניתוח תיאורי אומר לנו מה קרה, ניתוח אבחוני אומר לנו למה זה קרה, ניתוח חיזוי יוצר תחזיות לגבי העתיד, וניתוח מרשם יוצר עצות מעשיות לגבי הפעולות שצריך לנקוט.

תהליך ניתוח הנתונים עשוי להיראות כך:

  • איסוף הנתונים: אנליסט לעתים קרובות יאסוף נתונים בעצמו. זה יכול לכלול ביצוע סקרים, מעקב אחר מאפייני מבקרים באתר של חברה, או קניית מערכי נתונים ממומחים לאיסוף נתונים.
  • ניקוי הנתונים: נתונים גולמיים עשויים להכיל כפילויות, שגיאות או חריגים. ניקוי הנתונים פירושו שמירה על איכות הנתונים בגיליון אלקטרוני או באמצעות שפת תכנות כך שהפרשנויות לא יהיו שגויות או מוטות.
  • מידול הנתונים: יצירה ועיצוב של מבנים של מסד נתונים.  בחירת סוגי נתונים לאחסון ולאיסוף, לקבוע הקשר בין קטגוריות נתונים, ובדיקת אופן הופעת הנתונים בפועל.
  • פירוש נתונים: פירוש נתונים יכלול מציאת דפוסים או מגמות בנתונים על מנת לענות על שאלה העומדת על הפרק.
  • הצגת הנתונים: העברת תוצאות הממצאים על ידי חיבור הדמיות כמו תרשימים וגרפים, כתיבת דוחות והצגת מידע לגורמים הרלוונטיים.

במהלך תהליך ניתוח הנתונים, אנליסטים משתמשים לעתים קרובות במגוון רחב של כלים כדי להפוך את עבודתם למדויקת ויעילה יותר. כמה מהכלים הנפוצים ביותר בתעשיית ניתוח הנתונים כוללים את ,Microsoft Excel Google Sheets, SQL, Tableau,  R,/,Python SAS ,Microsoft Power Bl, Jupyter notebooks.

דאטה אנליסט עשוי להיות מכונה בתארים שונים. ביניהם אנליסט רפואי, מנתח מחקרי שוק, מנתח עסקי, אנליסט בינה עסקית, מנתח חקר תפעול, ואנליסט מודיעין, בהתאם לתחום התמחותו.

רמת הביקוש של המקצוע

מנתחי נתונים מבוקשים מאוד. משנת 2020 עד 2030, משרות מנתחי מחקר תפעול צפויות לצמוח ב-25 אחוזים, מנתחי מחקרי שוק ב-22 אחוזים, ומתמטיקאים וסטטיסטיקאים ב-33 אחוזים. זה הרבה יותר משיעור הגידול הכולל בתעסוקה.

ככל שהטכנולוגיה המתקדמת הרחיבה במהירות את סוגי וכמות המידע שאנו יכולים לאסוף, הידיעה כיצד לאסוף, למיין ולנתח נתונים הפכה לחלק מכריע כמעט בכל תעשייה. ניתן למצוא מנתחי נתונים במגזר הפלילי, האופנה, המזון, הטכנולוגיה, העסקים, הסביבה, המגזר הציבורי ועוד.

דאטה אנליסט – לימודים, מידע, ועוד…

ניתוח נתונים והעולם הפיננסי: לקבל החלטות נכונות יותר ולשיפור ביצועים

בלוג פוסט זה עוסק באיך ניתוח נתונים נמצא בשימוש בעולם הפיננסי. השימוש של ניתוח נתונים בעולם הפיננסי צמח משמעותית בשנים האחורונות, כאשר מוסדות פיננסים הגדילו את ההסתמכות על תובנות מבוססות מידע לביצוע של החלטות טובות יותר וכדי להוביל בשוק על פני אחרים. שימוש בניתוח נתונים לניהול סיכונים ותפעול העסק אחד השימושים הנפוצים ביותר לניתוח נתונים … Read more

השימוש בסטטיסטיקה בניתוח נתונים: מבוא לכל אחד

סטטיסטיקה משחקת תפקיד חיוני בעולם של ניתוח נתונים. בין אם אתם עסק מקצועי, מדענים או פשוט אנשים המתעניינים בהבנה של נתונים, להיות עם הבנה בסיסית של סטטיסטיקה יכול לעזור לגבש החלטות ולהשיג תובנות ערכיות מהנתונים שלכם. אז מה זה בדיוק סטטיסטיקה ואיך היא בשימוש אצל data analyst? לסיכום, סטטיסטיקה היא כלי חשוב לכל אחד שרוצה … Read more

תפקידו של דאטה אנליסט בחברה

תפקידו של דאטה אנליסט בחברה הוא לעזור לגבש החלטות על ידי ניתוח ופירוש של מידע. דאטה אנליסטים אחראם לאסוף, לנקות ולארגן מידע ממגוון מקורות, כמו כן לבצע ניתוחים סטטיסטים וליצור הדמיית נתונים עבור הצגת התובנות. חלק מהאחריות הייחודית של דאטה אנליסט ייתכן ויכלול: בקצרה, התפקיד של דאטה אנליסט הוא חיוני בעזרה לחברה לביצוע של החלטות … Read more

הכרות עם SQL והשימוש של השפה בניתוח נתונים

SQL ראשי-תיבות של Structured Query Language. היא שפות תכנות בשימוש לניהול ותפעול מסד נתונים יחסי. היא אחת מהשפות אשר בשימוש רחב בעולם של ניתוח נתונים, והיא חיונית לכל אחד שרוצים לעבוד עם כמות גדולה של מבנה נתונים. בניתוח מידע, SQL בשימוש לשליפה, שינוי, וטעינה (ETL: extract, transform, and load) של מידע מבסיסי נתונים לתוך פורמט … Read more

SQL לאנליסטים קורסים איכותיים אונליין במחירים זולים במיוחד

אם אתם מחפשים קורס SQL לאנליסטים הגעתם למקום הנכון. כאן תמצאו קורסים ללימוד אונליין במחירים שנעים בין חינם ל מחיר שהוא נמוך-בהרבה מקורס פרונטלי או בוטקאמפ ייעודי במכללות ומקומות לימוד השונים. מחפשים קורס מקיף להתמקצעות כדאטה אנליסט? בקרו בעמוד קורס דאטה אנליסט שם תמצאו מספר קורסים אונליין שיכשירו אתכם כדאטה אנליסטים. קורס: חקירת נתונים עם … Read more

דאטה אנליסט:סקירת לימודים במכללות להכשרה להיי-טק

בעמוד זה סקירה של קורסים הנלמדים בכיתות בתארכים קבועים. לחצו למעבר לסקירה של לימוד דאטה אנליסט אונליין.

קורסי דאטה אנליסט אונליין לשנת 2024

ישנם 2 דרכים עיקריות להתמקצע כדאטה אנליסט. לימוד במכללות הייטק וקורסי אונליין. בעמוד זה תמצאו את האופציה של לימודי אונליין. אתם תקבלו סקירה של קורסים ומידע על מסלולי לימוד אונליין. תוכלו לבחון את היתרונות והחסרונות, ותקבלו מידע על התוכן הנלמד כדי לסייע בבחירה של קורס דאטה אנליסט. קורס דאטה אנליסט מטעם גוגל קורס דאטה אנליסט … Read more

האם יש קורס דאטה אנליסט של לשכת התעסוקה?

ישנם לימודים דרך לשכת התעסוקה. אפשר לפנות ליועצי השמה לקבלת פרטים ובדיקה אם קורס כזה מתקיים בקרוב. חיפוש אונליין של קורס כזה ניתן לבצע בקישור הזה. (רישמו בשורת החיפוש "דאטה אנליסט" או "analyst")

האם יש קורס דאטה אנליסט חינם?

אפשר ללמוד חינם (באנגלית) כל הפרטים כאן.

יש קורס דאטה אנליסט של גוגל?

כן! גוגל יצרו קורס אונליין מוקלט מראש להמונים אשר ימקצע אתכם בלהיות דאטה אנליסטים. זהו קורס פופלרי מאוד, אפשר ללמוד אותו בחינם או לשלם ממש קצת על תעודה ומבחנים. תוכלו לקרוא עליו עוד בקישור הזה.


תמונה באדיבות fauxels

כתיבת תגובה